Image

ویژگی های یک سایت خوب

دنیای امروز دنیای روابط اجتماعی گسترده و بدون مرز است اکنون شما می توانید از هر نقطه کره خاکی محصولات عقاید احوالات و مکتوبات خود را با تمامی جهان به اشتراک گذارید.
این مهم با گسترده شدن وسایل ارتباط جمعی فراهم شده و روز به روز در حال پیشرفت و توسعه است. دنیای وب و یا ارتباط بر خط جهانی از مهمترین وسایل ارتباط جمعی به شمار می آید. و وب سایت ها اجزای پایه تشکیل دهنده این وسیله ارتباطی هستند.

وب سایت هایی که هر کدام به قصد و هدفی طراحی ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفته اند.
اصول اولیه طراحی وب سایت ایجاب می کند کاملا بدانیم برای چه هدفی دست به طراحی وب سایت زده ایم آیا وب سایتی برای انتشار اخبار می خواهیم و یا قصد داریم محصول خود را به بازار معرفی کنیم می خواهیم وب سایتی برای سرگرمی مخاطبان بسازیم و یا قصد در ایجاد یک شبکه اجتماعی داریم.
نکته بعدی مشخص کردن گرئه مخاطبان است. وب سایت برای کودکان در دست طراحیست و یا مخاطبان وب سایت زنان خانه دارند.
طراحی وب سایت یقینا باید بر اساس در نظر گرفتن نکات فوق آغاز گردد.
اما چه نکاتی باید در طراحی وب سایت رعایت شوند.
انتخاب نام دامنه اولین قدم در طراحی است. نام دامنه شما معرف شماست و اولین فاکتور ایجاد ارش برای سایت شما به شمار می آید. همانطور که سادگی و مختصر بودن نام وب سایت اهمیت دارد کارآمد و مر تبط بودن آن نیزدر همان درجه اهمیت قرار دارد.
انتخاب نام وب سایت قدم مهمیست تا می توانید مشاوره بگیرید.
طراحی ساده اما کارآمد به دور از پیچیدگی ها و المان هایی که سایت را نا منظم و یا شلوغ جلوه می دهد.هرچقدر ساده بودن سایت از این منظر قابل اهمیت می باشد در دسترس بودن و کارایی وب سایت نیز دارای اهمیت می باشد.
زراحی وب سایت باید با توجه به بروز ترین زبان ها و امکانات طراحی وب شکل گیرد تا از تمامی امکانات این موارد در سایت استفاده مفید به عمل آید.
وب سایت باید بر اساس قواعد و استاندارد های بین المللی  طراحی گردد که این امر کمک شایانی به در دسترس تر بودن در نتایج موتور های جستجو (seo) می کند.
دسترسی راحت به صفحات لینک های اصلی وب سایت همچون "تماس با ما" "درباره ما" "محصولات" و... نیز نکته ای است که باید مورد توجه قرار گیرد.
طراحی ظاهر وب سایت نیاز به آشنایی با اصول طراحی و گرافیک دارد. اگر می خواهید ایت منحصر به فردی داشته باشید و ظاهر سایت ما مخاطبان را جذب نماید حتما از یک طراح و یا گرافیست مشاوره بخواهید و برای طراحی گرافیکی سایت خود زمان صرف کنید.
پس از آماده شدن وب سایت حال نوبت به معرفی و تبلیغات در مورد وب سایت شماست, هرچقدر در این زمینه موفق تر عمل کنید مخاطبان سایت شما بیشتر خواهند شد و هرچقدر مخاطبان بیشتری داشته باشید سایت شما ارزشمند تر است زیرا اصلی ترین عامل ارزش گزاری یک وب سایت مخاطبان آن سایت است